Підбито підсумки IV Міжнародного конкурсу STEM проектів «ORT STEM CUP 2019» серед шкіл мережі ОРТ та шкіл-партнерів у країнах СНД та Балтії. Конкурс проводився у 5 номінаціях:

  • Конкурс «Я – винахідник»: учасники представили на конкурс 19 відеороликів з описом та демонстрацією свого авторського винаходу;
  • Конкурс екологічних проектів для учнів початкової школи: 24 відеопрезентації з розповіддю про модель для вирішення екологічної проблеми. Додатково в рамках номінації проводився конкурс оповідань на тему «Мій дім – планета Земля» в ньому взяли участь 16 юних авторів та авторських колективів;
  • Конкурс «За законами науки» для учнів середніх та старших класів: учасники конкурсу створили 5 науково обґрунтованих мультимедійних моделей об’єктів, процесів або явищ навколишнього світу;
  • Конкурс «Під зоряним небом»: було представлено 7 проектів астрофізичних процесів, об’єктів чи явищ;
  • Конкурс «Створи свою гру» для учнів середніх та старших класів: учасники представили на конкурс 8 авторських комп’ютерних ігор, створених для використання в освітніх цілях.

Загалом у конкурсі взяли участь понад 200 учасників (учнів, викладачів та батьків) із 11 шкіл ОРТ у Латвії, Киргизстані, Росії, Україні, Молдові та Естонії.

За підсумками всіх конкурсів оргкомітет визначив школу-переможця, яка нагороджується кубком «ORT STEM CUP 2019» – Одеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів “Освітні ресурси та технологічний тренінг” № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира Жаботинського Одеської міської ради Одеської області, Україна.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «Я – ВИНАХІДНИК»

1 місце
– Будихіна Дар’я, Литвинов Олексій, 7 клас, проект «Другі очі», Одеська школа «ОРТ» №94 ім. Жаботинського, Україна
– Галіуллін Гарей, Нестеренко Марк, Частухін Ілля, 10 клас, проект «Електромагнітна пошта», Школа ОРТ «Мішпахтейну», МБОУ ЗОШ № 12 Вахітовського району м. Казані, Росія

2 місце
– Ілля Рябко,  7 клас, проект «Енергія відчинених дверей», КЗО «Дніпропетровська міська спеціалізована школа №144 з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу, єврейських традицій» Дніпропетровської міської ради, Україна

3 місце
– Кожухар Константин (10 клас), Юрченко Анна та Павленко Анастасія (9 клас), проект «SDS4P (Smart Device System For Pets)», Одеська школа «ОРТ» № 94 ім. Жаботинського, Україна

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «ЗА ЗАКОНАМ НАУКИ»

2 місце
– Микита Катвіцький, 10 клас, проект «Energy of Moving»,  Школа ОРТ «Мішпахтейну», МБОУ ЗОШ № 12 Вахітовського району м. Казані, Росія
– Марк Берман, 10 клас, проект «DEMOFILL», Одеська школа «ОРГ» № 94 ім. Жаботинського, Україна

3 місце
– Литвинський Семен, 10 клас, проект «Вибір алгоритму для вирішення задачі комівояжера», школа ОРТ де Гінцбург, ГБОУ ЗОШ № 550, Санкт-Петербург, Росія

Спеціальним дипломом «За оригінальний та творчий виклад фактів та подій у світі науки» у проекті «Як робляться відкриття» нагороджується Кролевич Софія, 5 клас, Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі-Ец Хаїм» м. Бішкек, Республіка Киргизстан.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «СТВОРИ СВОЮ ГРУ»

1 місце
– Юрченко Ганна, 9 клас, гра «Знайди Жирафіків», Одеська школа «ОРТ» № 94 ім. Жаботинського, Україна
– Павленко Анастасія, 9 клас, гра «LetHebrew», Одеська школа «ОРТ» № 94 ім. Жаботинського, Україна

2 місце
– Юрченко Ганна, 9 клас, гра «Space Math», Одеська школа «ОРТ» № 94 ім. Жаботинського, Україна
3 місце
– Москалець Ігор, 11 клас, гра «Codeman», Технологічний ліцей ОРТ ім. Б.З.Герцля, Кишинів, Молдова

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «ПІД ЗІРКОВИМ НЕБОМ»

1 місце
– Наталія Бербіч, Ольга Бачалдіна, 11 клас, проект «Модель зворотного руху Марса», Школа ОРТ де Гінцбург, ГБОУ ЗОШ № 550, Санкт-Петербург, Росія

2 місце
– Ігор Москалець, 11 клас, проект «Потрійне затемнення на Юпітері»,  Технологічний ліцей ОРТ ім. Б.З.Герцля, Кишинів, Молдова.

3 місце
– Лазар Аліса, Марус Марина, Шевченка Еліна, 9 клас, проект «Північне сяйво», НВК «ОРТ» № 141 м. Києва, Україна
– Кулава Тимур, проект «Зірки та сузір’я Північної півкулі», КЗО «Дніпропетровська міська спеціалізована школа №144 з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу, єврейських традицій» Дніпропетровської міської ради, Україна

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЕКТІВ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

1 місце
– Клітенік Михайло, 2 клас, проект «Очищувач 2.0», Запорізька єврейська гімназія «ОРТ-Алеф», Україна

2 місце
– Павлунін Дан, 1 клас, проект «Як поливати зелені насадження, не використовуючи водопровідну воду?», Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі-Ец Хаїм» м. Бішкек, Республіка Киргизстан
– Омельченко Андрій, Коваленко Тимофій (4 клас), Омельченко Маргарита (1 клас), проект «Чисте повітря», Запорізька єврейська гімназія «ОРТ-Алеф», Україна
3 місце
– Макарова Анастасія, 4 клас, проект «Розумні бактерії – друзі та помічники людини у вирішенні проблеми утилізації побутового сміття»,  Школа ОРТ «Гешер» (МБОУ Школа № 42 р.о. Самара), Росія.
– Власов Марк, 1 клас, проект «Еко-дім», Запорізька єврейська гімназія «ОРТ-Алеф», Україна

Спеціальним дипломом «За науково-дослідний підхід в описі проекту» нагороджується Кирило Борчанінов, 2 клас, школа ОРТ «Гешер» (МБОУ Школа № 42 р.о. Самара), Росія.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ РОЗПОВІД «МІЙ ДІМ – ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ»

1 місце
– Макарова Анастасія, учениця 4 “Н” класу, Школа ОРТ «Гешер» (МБОУ Школа № 42 р.о. Самара), Росія.

2 місце
– Петрашова Софія, учениця 3 класу, Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.
– Каганер Лев, учень 3 класу, Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.
– Садовніков Давид, учень 4 класу, Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.
3 місце
– Мілана Тихомирова, Ризька єврейська середня школа ім. Ш. Дубнова, Латвія.
– Зеліченко Марк та Даниленко Едіта, учні 1 класу, Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.

Спеціальним дипломом «За творчий підхід» нагороджується колектив учнів 3-Б класу Запорізької єврейської гімназії «ОРТ-Алеф» (Україна) за вірш “Земля – наш спільний будинок”.

Переможці в кожній номінації нагороджуються дипломами та призами, які будуть вручені на початку 2019-20 навчального року. Усі учасники конкурсу (учні, батьки та викладачі) одержують сертифікати учасників конкурсу ORT STEM CUP 2019.

Ми дякуємо шкільним кураторам проекту «ORT STEM CUP» за виконану роботу!

З повагою,
Оргкомітет

Залишити відповідь