В результаті геополітичних змін 1917-1918 років частина відділень ОРТ, а також кілька лідерів організації опинилися за межами радянської держави, що зароджувалась. Стало зрозуміло, що для ефективної роботи необхідно створити організацію, що об’єднує, – так у 1921 році з’явився Всесвітній союз ОРТ.

Російське єврейство виявилося відрізаним від єврейських громад на Заході, і ОРТ залишився єдиною сполучною ланкою. Для координації діяльності ОРТ, що розширювалася, як у Росії, так і за її кордонами стала необхідною міжнародна організація.

У 1921 році на конгресі в Берліні, де було представлено 12 комітетів та тимчасових бюро ОРТ, було засновано Всесвітню спілку ОРТ на чолі з президентом Леоном Брамсоном та віце-президентом Давидом Львовичем. ОРТ вступив на шлях свого міжнародного розвитку.

Делегати Конгресу ОРТ у Берліні (1921 р.), у якому було засновано Всесвітній союз ОРТ

Перебудований ОРТ продовжував спрямовувати всю свою діяльність на рішуче покращення становища євреїв, на їхню підготовку до праці в промисловості та сільському господарстві. Всесвітній союз ОРТ закуповував у Західній Європі та США обладнання для швейних, шевських, шкіряних, слюсарних, теслярських, ткацьких майстерень, інструменти для електромонтерів, і все це відправляв до Східної Європи разом із сільськогосподарським обладнанням та насінням. За суттєвої підтримки єврейської громади Німеччини нові центри ОРТ виникли по всій Європі.

Студенти курсів з слюсарної справи, організованих ОРТ, Ясси, Румунія, 1930-ті роки

До складу центрального комітету Світового союзу ОРТ входили видатні єврейські громадські діячі з Франції, Німеччини, Англії, Польщі та США.