Дистанційна олімпіада з інформатики 2019-2020 (архів)

Цього року змінилася форма проведення олімпіади – вона стала командною.
Команди складалися із 2-3 осіб.
Попередньо, як і раніше, було проведено кілька дистанційних підготовчих турів, у яких хлопці могли розвинути свої здібності, отримати консультації та допомогу у вирішенні нестандартних завдань, а також перевірити готовність до змагання на олімпіадному рівні.

У півфінальних турах брала участь 61 команда з Бішкека, Запоріжжя, Кишинева, Москви, Одеси, Самари, Санкт-Петербурга, Таллінна, Чернівців. 27 команд взяли участь у фіналі.

У фінальному турі, в який вийшли команди, що пройшли жорсткий відбір на півфінальних змаганнях, брали участь команди Запоріжжя, Кишинева, Москви, Одеси, Самари, Санкт-Петербурга, Таллінна, Чернівців.

Змагання відбувалося у форматі відеоконференції – на комп’ютерах організаторів та учасників було встановлено веб-камери, підключено звукові колонки. До відеоконференції могли підключитися вчителі та спостерігати за тим, що відбувається, але лише як глядачі.

screenshot olymp2020
Для того, щоб змагання було цікавішим для глядачів та учасників, був використаний формат “Своя гра”. Відповіді приймалися від усіх учасників, але команда, яка надіслала правильну відповідь першою, мала право замовити завдання для наступного розіграшу.
Здібності та підготовленість дітей приємно здивували організаторів – на 15(!) непростих завдань було витрачено менше 90 хвилин, і навіть найскладніші підкорилися багатьом учасникам.
До кінця змагання дві команди – Чернівців та Санкт-Петербурга стали лідерами, набравши найбільшу кількість балів (39 із 44 можливих), і призове місце визначалося за часом, витраченим на вирішення завдань.
У підсумку команда Чернівців (учасники: Олександра Гольдіна, Олександр Голецек) посіли ПЕРШЕ місце, команда Санкт-Петербурга (учасники: Поліна Тарасова та Христина Федорова) – ДРУГЕ, команда Кишинева (учасники: Андрій Вишку, Даніель Піжинський) – третє місце.
Але головне – тих, хто програв, не було, всі команди виступили гідно!
В обговоренні, яке відбулося після олімпіади, учасники та керівники команд зазначили, що новий формат себе виправдав – працювати в команді було цікавіше, легше, менше давалася взнаки напруга. І, як кажуть, одна голова – добре, а дві – краще”.

Підсумки Олімпіади 2019-2020

5-6 класи
Переможці: команда школи ОРТ «Тхія» (Москва): Старіков Кирило, Піганова Марія.
ІІ місце: команда Приватно-державної єврейської школи ОРТ «Прі Ец Хаїм» (Бішкек): Алісултанов Назар, Лях Поліна.
ІІІ місце: команда школи ОРТ «Гешер» (Самара): Желніна Тоня, Макєєва Юля, Маштакова Аріна.

7-8 класи
Переможці: команда Чернівецької школи «ОРТ» № 41: Гольдіна Олександра, Голецек Олександр.
ІІ місце: команда школи ОРТ де Гінцбург (Санкт-Петербург): Федорова Христина, Тарасова Поліна.
ІІІ місце: команда технологічного ліцею ОРТ ім. Б. З. Герцля (Кишинев): Андрій Вишку, Даніель Піжинскі.

9-11 класи

І місце: команда школи ОРТ «Гешер» (Самара): Внуков Іван, Душечкіна Вікторія.
ІІ місце: команда зі школи ОРТ де Гінцбург (Санкт-Петербург): Рухлова Ксенія, Любарова Марія, Піскуров Олександр.
ІІІ місце: команда технологічного ліцею ОРТ ім. Б. З. Герцля (Кишинів): Чорноус Ксенія, Грама Аліна, Ніжинцев Микола.

________________________________