Міжнародний віртуальний проєкт “Клуб Любителів Математики” розпочав свою діяльність у 2007 – 2008 навчальному році. За 12 років свого існування у заняттях Клубу взяли участь понад 1500 учнів із різних країн. Основними цілями проєкту є: розвиток математичного та логічного мислення кожного учня, розвиток соціальних навичок, підвищення мотивації та впевненості у собі. Керівник проєкту, доктор Яків Ронькін, розробив серію простих стратегічних ігор та інших завдань та головоломок для досягнення цих цілей. Більшість ігор грають дві сторони, а завданням є знайти виграшну стратегію – як ви можете перемогти, незалежно від того, що робить ваш опонент.

Додаткові цілі та завдання занять Клубу: створення у кожній школі групи учнів, які цікавляться математикою поза шкільною програмою, розширення можливості місцевих вчителів для проведення факультативних занять, а також створення зв’язків між школярами та вчителями різних країн та регіонів.
Програма складається з п’яти занять, що проводяться за допомогою відеоконференції протягом одного навчального року. У кожній зустрічі, яка відбувається російською чи англійською мовою, беруть участь одночасно дві школи. У кожній школі один із вчителів (як правило, вчитель математики) є координатором проєкту в школі. Цей вчитель координує всю діяльність на шкільному рівні: організовує свою групу учнів для кожного заняття, бере участь у всіх заняттях та контролює роботу учнів над домашнім завданням.

Тематика занять включає: стратегічні ігри, завдання зважування монет і переливання рідини, поліміно, введення у криптологію, введення у теорію графів.

 

У 2018-19 навчальному році в проєкті взяли участь 11 шкіл ОРТ з Таллінна, Дніпра, Казані, Самари, Запоріжжя, Кишинева, Риги, Москви, Вільнюса, Санкт-Петербурга та Бішкека. Понад 150 учнів та вчителів було нагороджено дипломами за активну участь у проєкті.

Відео відгуки участників Математичного клубу 2018-19

Запоріжжя Бішкек Кишинів
Дніпро Рига Вільнюс
Москва