Дистанційна олімпіада з електроніки серед учнів шкіл ОРТ проводиться щорічно з 2018 року.

Мета проведення олімпіади – підвищення мотивації учнів в отриманні інженерних та технічних спеціальностей, а також розвиток інженерно-технічної творчості учнів.

Олімпіада орієнтована на учнів 9-11 класів. За бажанням учні інших вікових груп можуть також взяти участь у ній.

Більшість завдань олімпіади виконуються у віртуальній лабораторії з електроніки TINKERCAD. Усі завдання олімпіади, а також вся супутня інформація розміщується на сторінці олімпіади.

Олімпіада з електроніки проводиться у кілька етапів:

Перший та другий етапи – моделювання у віртуальній лабораторії
На цьому етапі учасникам пропонується зібрати працюючі електронні пристрої за заданими функціональними вимогами без використання мікроконтролера або зібрати працюючі електронні пристрої за заданими функціональними вимогами під управлінням плати Arduino.
Третій етап – тестування
Учасникам пропонуються традиційні завдання, що вимагають знання шкільного курсу фізики, принципів побудови та аналізу електричних схем, принципів роботи електронних компонентів.
Четвертий етап – очно-дистанційний.
На цьому етапі учасникам пропонуються завдання, аналогічні до завдань із попередніх етапів. Вирішення завдань відбувається у режимі реального часу (конференція TrueConf).

Після кожного етапу олімпіади учасник набирає певну кількість балів. Для виявлення переможців олімпіади використовують накопичувальну систему оцінювання, тобто бали після кожного етапу підсумовуються.

Матеріали олімпіади з електроніки 2020

Матеріали олімпіади з електроніки 2019

Матеріали олімпіади з електроніки 2018

КЕРІВНИЦТВО з роботи в TINKERCAD