Олімпіади та змагання є одним із ключових елементів курсу робототехніки. Під час підготовки та виступів на олімпіадах школярі не лише навчаються самостійно вирішувати конкретні практичні завдання, а й тренують навички презентацій та колективної роботи.

За правилами змагань кожна школа, яка бере участь у проєкті, представлена ​​на олімпіаді командою, кандидати до якої обираються на внутрішньошкільних змаганнях з робототехніки.

До програми основних змагань олімпіади серед учнів, які проходять протягом 3 днів, входять такі види змагань роботів: «Перетягування каната», «Робот-сумо», «Кегельринг», «Крокуючі роботи», «Біатлон», «Піраміда», « Тріатлон» (змагання з проходження трас) та інші. Традиційно окремо проводитиметься конкурс проєктів учнів у вільній категорії («Робот-художник», «Роботи в науці», «Робот-помічник людини»).

Викладачі-керівники команд у вільний від змагань час беруть участь у навчальному семінарі. В рамках семінару розглядаються різні аспекти викладання курсу, відбувається обмін досвідом, вивчаються нові методики та розглядаються олімпіадні завдання з робототехніки.

Відеозвіти

5 Фестиваль-олімпіада з робототехніки (2015)

Міжнародний фестиваль-олімпіада з робототехніки серед учнів та викладачів шкіл ОРТ у країнах СНД та Балтії відбувся з 12 по 16 квітня 2015 року на базі Кишинівського Технологічного ліцею ОРТ ім. Герцля (Молдова).

4-й Фестиваль-олімпіада з робототехніки (2013)

Фестиваль-олімпіада з робототехніки серед учнів та викладачів шкіл ОРТ та партнерських шкіл у країнах СНД, Балтії та Болгарії пройшов з 21 по 24 квітня 2013 року в Києві (Україна).

3-й Фестиваль-олімпіада з робототехніки (2011)

2-й Фестиваль-олімпіада з робототехніки (2010)