Міжнародні олімпіади та конкурси допомагають у підвищенні якості навчання та організації мережевої взаємодії між учнями та вчителями шкіл ОРТ.
КОНКУРС ПРОЄКТІВ “ORT STEM CUP”
Мета конкурсу – підвищити мотивацію учнів до STEM освіти, залучити інтерес школярів до інженерних та технічних спеціальностей, а також стимулювати розвиток інженерно-технічної творчості учнів.
Конкурс складається з кількох номінацій для різних вікових груп. За підсумками всіх конкурсів, з урахуванням відеозвіту про проведення Дня Проєктів, оргкомітет визначає школу-переможця, яка нагороджується кубком «SUPER ORT STEM CUP» та грошовою премією.
ДИСТАНЦІЙНА ОЛІМПІАДА З ЕЛЕКТРОНІКИ
У 2017-2018 навчальному році вперше пройшла дистанційна олімпіада ОРТ з електроніки серед учнів старших класів шкіл ОРТ у країнах СНД та Балтії. У ній взяли участь 74 учні та 7 викладачів, які займалися їхньою роботою.
Мета проведення олімпіади з електроніки – підвищення мотивації учнів до інженерних та технічних спеціальностей, а також розвиток інженерно-технічної творчості учнів.
Більшість завдань олімпіади, що проводилася у 4 етапи, виконувались у віртуальній лабораторії з електроніки TINKERCAD.
ДИСТАНЦІЙНА НАВЧАЛЬНА ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ ДЛЯ 5-7 КЛАСІВ
Мета олімпіади – ознайомити учнів з базовими розділами інформатики через вирішення цікавих завдань, з методами та прийомами їх вирішення, розвинути навички розв’язання нестандартних завдань, логічне та алгоритмічне мислення.
Олімпіада індивідуальна, проводиться у очно-заочній формі. Завдання публікуються раз на тиждень на сайті проєкту ORT-STEM, учень вирішує їх як завгодно, де завгодно та з ким завгодно. На початку наступного тижня рішення здаються вчителю. Наступного дня на сайті публікується розбір завдань та їх вирішення.
МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС КОМП’ЮТЕРНОЇ АНІМАЦІЇ
Цілі конкурсу: інтеграція єврейської та технологічної освіти в центрах ОРТ; розкриття творчого потенціалу учнів; розробка авторських мультиплікаційних фільмів;
Тематика конкурсу – традиційні єврейські оповідання, притчі та казки, а також єврейська література.
Конкурс проводиться за такими номінаціями, згідно з технікою
виконання: Flash анімація, комп’ютерна мультиплікація, лялькова мультиплікація.
КОНКУРС ОРТ З ФОТО І ВІДЕО ТЕХНОЛОГІЇ
Конкурс з фото та відео технологій “Відкрите серце” вперше проводився у 2020-21 навчальному році.
Цілі конкурсу – розкриття творчого потенціалу учнів та розробка авторських мультимедійних проектів до 140-річчя ОРТ.
Поняття «відкрите серце» пов’язане з людиною, яка щиро, відверто, іноді довірливо бачить цей світ, прагне доброти і світла, любові та знань.
До конкурсної тематики «Відкрите серце» були включені роботи, які відповідають таким критеріям:
– роботи, присвячені історії та сучасності ОРТ у світі, у країні, у місті, у школі
– роботи, пов’язані безпосередньо чи опосередковано зі словом та поняттям «Серце»
– роботи, що демонструють людинолюбство, співчуття, співучасть, небайдужість до різних аспектів навколишнього світу і соціуму.
ОЛІМПІАДА ОРТ З РОБОТОТЕХНІКИ
Олімпіади та змагання є одним із ключових елементів курсу робототехніки. Під час підготовки та виступів на олімпіадах школярі не лише навчаються самостійно вирішувати конкретні практичні завдання, а й тренують навички презентацій та колективної роботи.
За правилами змагань кожна школа, яка бере участь у проекті, представлена на олімпіаді командою, кандидати до якої обираються на внутрішньошкільних змаганнях з робототехніки.
До програми основних змагань олімпіади серед учнів, які проходять протягом 3 днів, входять такі види змагань роботів: «Перетягування каната», «Робот-сумо», «Кегельринг», «Крокуючі роботи», «Біатлон», «Піраміда», « Тріатлон» (змагання з проходження трас) та інші. Традиційно окремо проводитиметься конкурс проєктів учнів у вільній категорії («Робот-художник», «Роботи в науці», «Робот-помічник людини»).
Викладачі-керівники команд у вільний від змагань час беруть участь у навчальному семінарі. В рамках семінару розглядаються різні аспекти викладання курсу, відбувається обмін досвідом, вивчаються нові методики та розглядаються олімпіадні завдання з робототехніки.