«ЦІКАВІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ОРТу»

Давид Володимирович Львович відіграв ключову роль у створенні та розвитку Світового союзу ОРТ, а потім був представником та першим керівником ОРТ у США.

Давид Львович народився у забезпеченій родині в Україні. Вивчав право та економіку в Санкт-Петербурзі, а потім інженерну справу в Мюнхені (Німеччина).

Роки Першої світової війни (1914–1918) Д. Львович провів в Америці. Після повернення в Росію його було обрано до Установчих зборів, які незабаром були розігнані більшовиками.

Портрет Д. Львовича (перо-чорнила), художник – Рос

Як підприємець Д. Львович зацікавився сільськогосподарськими та кооперативними проєктами ОРТ.  У 1921 році він увійшов в якості члена-засновника в склад Всесвітнього союзу ОРТ і зробив немало для перетворення ОРТа в міжнародну організацію.

Другий конгрес ОРТ, Данциг, 1923 – груповий портрет.
Сидять праворуч: М.Яшунський, Д-р Арон Сингаловський, М. Цегельницький, Д-р Леон Брамсон, Д-р Давид Львович, Місіс Іда Мовшович, М. Крук.
Стоять ліворуч: Д-р Дж. Крук, М. Мінц, Д-р Темкін, М. Фейнлейб, Д-р М. Зільберфарб, М. Каценельбоген та М. Чарнас.

Після першої світової війни Давид Львович разом із Леоном Брамсоном побував у багатьох країнах у пошуках матеріальної підтримки для нужденних євреїв Росії. Особливо успішною була поїздка до США, де їхній заклик знайшов гарячий відгук серед євреїв російського походження.

Лорд Марлей та Д-р Давид Львович, співголова Виконавчого комітету ОРТ (1940 р., Париж)

Після смерті Л. Брамсона Д. Львович та О. Сингаловський, як співголови виконавчого комітету ОРТу, разом керували роботою організації у роки Другої світової війни та після неї.

Елеонора Рузвельт та високопосадовці під час відвідування паризької школи ОРТ, 1948 р.
Зліва направо: пан Джейкоб Заславський з Буенос-Айреса, д-р Вільям Хабер, спеціальний радник з єврейських питань генерала Луція Клея, американського військового губернатора в Німеччині, д-р Давид Львович, співголова Виконавчого комітету ОРТ та місіс Рузвельт

Давид Львович активно займався реалізацією великих програм ОРТ за допомогою переміщених осіб у Європі та їх професійної перепідготовки.

Д-р Давид Львович виступає на прийомі ОРТ в Алжирі 26 травня 1949 року

Ім’ям Львовича було названо училище ОРТ у Нетанії (Ізраїль).