З метою забезпечення постійного джерела коштів на міжнародну діяльність ОРТ 1924 року в Лондоні засновує Фонд єврейського відродження ОРТ. Такі ж фонди ОРТ дуже швидко організуються і в інших країнах.

Фонди займалися забезпеченням устаткування майстерень, організацією курсів, виданням навчальних посібників, наданням позик дрібним підприємцям.

Часто фонди ініціювали кампанії зі збору пожертвувань, організовуючи благодійні концерти та заходи, привертаючи тим самим увагу не лише єврейської громадськості, а й багатьох відомих діячів: політиків, науковців, письменників, артистів.

Одним із найвідоміших таких заходів була благодійна вечеря в лондонському готелі «Савой», яка відбулася 28 жовтня 1930 року. Вечеря була організована Британським ОРТ спільно з Товариством охорони здоров’я євреїв (ОЗЄ) для збору коштів євреям Східної Європи.

На цій благодійній вечері зібралася безпрецедентна кількість світових знаменитостей, нобелівських лауреатів, найбагатших людей того часу.

На благодійній вечері у готелі «Савой» головував сам лорд Ротшильд.

З промовами виступали нобелівські лауреати професор Альберт Ейнштейн та письменник Джордж Бернард Шоу. На вечері був присутній відомий письменник та публіцист Герберт Уеллс.

У своїй промові А. Ейнштейн сказав, що становище розкиданих у всьому світі єврейських громад є барометром морального стану світової політики, і в ці дні барометр впав до дуже низької позначки. Вчений підкреслив, що ОРТ прагне покінчити з багатовіковою соціально-економічною нерівністю, від якої так довго страждає єврейський народ. Єдиний шлях до цієї мети – широко відчинити перед євреями двері до нових сфер професійної діяльності, яких вони прагнуть по всьому світу.

Зберігся унікальний запис промови Бернарда Шоу, в якому він емоційно говорить тост за здоров’я Альберта Ейнштейна:

До цього моменту Шоу та Ейнштейн були знайомі вже близько десяти років і листувалися. Можливо, це стало причиною того, що організатори прийому заздалегідь звернулися до Шоу з проханням вимовити слова про Альберта Ейнштейна. За свідченням секретаря Бернарда Шоу він поставився до цього завдання так серйозно, що їй довелося друкувати текст промови під диктовку, хоча зазвичай у таких випадках Шоу не читав текст за папірцем.

Як видно з кіноплівки, що збереглася, він і цього разу обійшовся без записів. Очевидно, вони були йому потрібні як основа для імпровізації. Ось що він сказав:

Ротшильд: Прошу тиші! Зараз Джордж Бернард Шоу скаже на нашому званому обіді, влаштованому об’єднаним британським комітетом допомоги ОРТ та ОЗЄ в Лондоні, тост на честь Професора Ейнштейна.

Шоу: Завжди знайдеться те, про що краще промовчати. Візьмемо типову велику людину нашої історичної епохи, і припустимо, що я повинен проголосити тост на честь Наполеона. Немає сумнівів, що я міг би сказати про нього багато втішного. Але є одна важлива річ, яку я навряд чи зміг би сказати: для людства було б краще, якби він взагалі не народжувався.

(сміх у залі)

Наполеон та інші великі люди його типу творили імперії. Але є тип людей, які беруть вище. Вони створюють всесвіт. У цьому, їхні руки виявляються чистими від крові жодної людини землі.

(Оплески)

Птолемей створив всесвіт, який проіснував тисячу чотириста років. Ньютон теж створив всесвіт, який проіснував триста років. І Ейнштейн створив всесвіт. На жаль, я вам не можу сказати, як довго він проіснує.

Крім промов відомих людей, прийом був досить цікавий.
Наступного дня в американських газетах описували подробиці. Наприклад, таку: коли рабин благословляв віруючих євреїв, Шоу на знак поваги до гостей бенкету теж надів стос і зі своєю бородою досить автентично в ньому виглядав (нагадаємо, що він був ірландцем за національністю).

Громадська увага, прикута до цього обіду, ілюструє хоча б той факт, що велася пряма радіотрансляція з Лондона до США, аудіозапис та кінозйомка.

Така авторитетна всебічна підтримка була дуже цінною для розширення загальносвітового впливу та розвитку діяльності ОРТ.