STEM-мейкер 2020 року. Найкращі роботи

1 місце: Проєкт «Рахунковий пристрій»
Автор: Сергій Пічуревич, 5 клас,
Приватно – державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Рахунковий пристрій з використанням геркона та калькулятора. Пристрій має безліч застосувань у побуті та техніці. Наприклад, за його допомогою можна заміряти довжину доріжки та периметр садової ділянки, визначати кількість витків при намотуванні дроту на котушку та розраховувати довжину цього дроту, а також пристрій можна використовувати для того, щоб рахувати кількість відчинень будь-яких дверей. .
2 місце: Проєкт «Аерохокей»
Автор: Марк Зеліченко, 2 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Настільна гра з ефектом підйомної сили повітря. Завдання гравців забити шайбу у ворота суперника і не дати забити гол у свої ворота. Шайба вільно ковзає по поверхні корту, завдяки повітряній подушці, що створюється повітрям, яке подається вентилятором.
Підйомна сила повітря утримує шайбу на повітряній подушці і дозволяє їй легко “літати” від краю поля до іншого.
2 місце: Проєкт «Спортивний велотренажер»
Автор: Дар’я Саричева, 10 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Велотренажер відмінно підійде для занять велоспортом, незалежно від погодних умов, часу доби та місця проживання, будь то квартира або приватна садиба. Також на такому велотренажері дуже добре розвивається вміння балансувати. Ця модель виготовлена з підручних матеріалів. Для валів, наприклад, використовують картонні втулки від рулонів офсетного паперу.
3 місце: Проєкт «Очисна машина»
Автор: Давид Садовніков, 5 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Пристрій допоможе вирішити проблему забруднення труб, якими тече питна вода. Модель виконана з іграшкової машинки, в корпус якої поміщені щітки капронові для легкого очищення труб. Щітки прикріплені до двигуна. Машинка переміщається в трубі під напором води, при цьому щітки, що обертаються, очищають внутрішню поверхню труби.
“Так мій винахід допоможе владі міста заощадити значні кошти на заміну старих труб новими”.

Роботи, що отримали високі оцінки, але не потрапили до списку призерів:

Катапульта

Автор: Валерія Зотова, 1 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Модель катапульти з китайських паличок та гумок. Модель можна використовувати як у процесі для пояснення під час уроків фізики принципу важеля і пружності гуми, так гри дома.
Баскетбол.

Автор: Алана Атавалієва, 3 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Вигадали цю гру ми з татом. У цій грі розвивається концентрація уваги, координація рук та тіла. Повітря, обтікаючи круглу кульку, поділяється на два потоки: над кулькою та під нею. Потік під кулькою має більший тиск, а потік над кулькою менший. Таким чином створюється підйомна сила, яка утримує кульку в повітрі. Використовуючи цей ефект, ми граємо у різновид настільного баскетболу, який вигадали самі.
Пристрій для запису голосу

Автор: Едіта Даниленко 2 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.

Пристрій виконаний з консервної банки, мембрани та голки. У консервній банці повітря коливається через голос з підвищеною інтонацією, змушуючи молекули відштовхуватися одна від одної все далі і далі. Коливання переходять на мембрану, яка змушує тремтіти голку, прикріплену до її центру, а та, в свою чергу, фіксує ці коливання як малюнок.

“Розумний перископ”

Автор: Девід Рейдман, 3 клас,
Приватно-державна єврейська школа ОРТ «Прі Ец Хаїм», Киргизстан.Розумний перископ – це прилад для домашнього використання. Буває, що предмети підпадають під шафи, дивани, крісла. Старим людям буває важко опуститися на коліна і шукати предмет, що закотився туди. А такий прилад дуже зручний, щоб не лягаючи на підлогу, визначити місцезнаходження предмета під меблями. Мені хочеться полегшити життя бабусям та дідусям!
“Turbo Car”

Автор: Mykolas Razma, 10 років,
Гімназія ім. Ш. Алейхема, Вільнюс.Автомобіль виготовлений з матеріалів, які легко дістати учневі початкової школи. Автомобіль можна використовувати як іграшку, але процес складання має особливу цінність і дуже цікавий. Тестування моделі знайомить із практичними законами, такими як зчеплення коліс з дорогою (покриття коліс меншою кількістю слизького матеріалу, зменшення обертів двигуна тощо).