Продовжимо нашу подорож країною ресурсів для вивчення робототехніки за допомогою онлайн-ресурсів та використання ігрового підходу до навчання.
І розпочнемо ми з невеликої історичної довідки.
У 2019 році в Новій Зеландії в результаті тісної співпраці Autonomous Works Ltd і 3D Printing Systems Limited була створена освітня організація Kai’s Education.
Офіційний сайт: kaiseducation.com
Основним напрямком її роботи – є впровадження освітніх рішень для ефективного вивчення в школі програмування та основ робототехніки. Для досягнення цієї мети працівники компанії створили два робототехнічних рішення: KaiBot і Kai’s clan.
Рішення, які запропонувала компанія Kai’s Education були настільки ефективними, що у 2022 році ця організація отримала нагороду “Кращий продукт в області освітніх технологій в США” разом з ще одним, всім відомим, рішенням Lego Spike.
Окрім реальних роботів, компанія Kai’s Education пропонує також до уваги свою віртуальну розробку – сервіс Kainundrum. З його допомогою можна програмувати віртуальних роботів, що дозволяє учням зануритися у світ робототехніки, не маючи ніякого обладанання.
Платформа Kainundrum
Розглянемо особливості роботи з сервісом Kainundrum.
Насамперед, необхідно відкрити саму платформу. Зробити це можна, перейшовши за посиланням: https://kainundrum.com/.
Платформа працює на основі віртуальних кімнат, які створюються при використанні сервісу.
При першому вході система пропонує учням налаштувати свого віртуального робота, що є гарним елементом в геймифікації навчального процесу.
Після зберігання налаштувань можна керувати:
- Відображенням вікна з віртуальниим світом для робота.
- Відображенням вікна, де можна створювати програми для робота.
- Запуском та зупинкою програми для робота.
- Проєктами.
- Тощо.
Зробити це можна за допомогою відповідних команд на панелі керування, яка за замовчуванням розміщується в нижній частині вікна.
Окрім всього, користувач має змогу запросити до своєї кімнати інших учасників. Для цього достатньо натиснути на кнопку Invite і надіслати запрошення для інших учасників.
Віртуальний робот може виконувати певні місії у лабіринті – самотужки, або взаємодіючи з роботами інших учасників кімнати. Для цього необхідно створити програмний код для робота. Зробити це можна за допомогою блочної мови програмування Blockly:
Або ж з використанням мови Python:
Довідкові матеріали
Для знайомства з платформою Kainundrum її розробники розробили низку навчальних відео, які знайомлять користувача:
- З особливостями роботи на платформі.
- З особливостями створення програм для робота.
- З особливостями використання проєктів.
- З устроєм віртуального робота.
- Тощо.
Режим доступу: https://kaiseducation.com/video-tutorials
Окрім всього, для вчителів доступні також розробки навчальних занять, які можна використати при підготовці до уроків.
Режим доступу: https://kaiseducation.com/kaibot-lesson-plans/
У даному огляді було лише коротко представлено основні можливості платформи Kainundrum. І ми впевнені в тому, що трішки поекспериментувавши, учитель зможе ефективно використовувати цей інструмент для організації навчання при вивченні напрямку робототехніки та програмування у школі.